Rozhovor: Rosťa Padawan-Bad-mint-tone-ista

RS: Zdravím  Rosťo, hraješ velice krásný asijský sport, máš stejnou slabost pro asijskou hudbu?

RP: Abych se přiznal, tak asijskou hudbu znám pouze z čínské restaurace, když si objednávám Kung Pao a pikantní polévku. Teď si však vzpomínám, že letos na Collours of Ostrava hrála kapela Dulsori (Jižní Korea), což jsou takový frajeři, který pobíhají po pódiu a mlátí palicemi do obrovských bubnů. Bylo to něco mezi divadlem a koncertem, ale ve výsledku to bylo velmi zajímavé. Po tomhle vystoupení jsem ale už žádnou kapelu neslyšel,  protože moje uši jaksi nepracovaly.


RS: Myslíš si, že se dá spojit návštěva koncertu a nebo diskotéky se zápasem v Badmintonu?

RP: Jak známo, sportovci poměrně dost holdují alkoholu. Ani badminton není výjimkou. Takže se běžně před turnajem paří do rána a pak se jde jenom na pokoj pro rakety a šupem na kurt. Občas si jde někdo mezi prvním a druhým setem odplivnout, ale s tím se musí počítat. Jinak badminton už jsme trochu pod parou na diskotéce taky hráli, ale nedokázali jsme zvednou ani míček ze země, takže jsme byli za „hobbíky“ a moc dobrý dojem jsme na přítomné neudělali. (Dáňa by mohl vyprávět) [Dáňa = B.c. – pozn. red.]


RS: Dokázal bys vybrnkat Stánky na svou novou raketu Carlton?

RP: Musel bych si nechat vyplést každou strunu na jinou hmotnost/kilo a pak bych stejnak „Stánky“ nezahrál. Ale vzpomněl jsem si na jednu hodně jednoduchou písničku na vybrnkávání a tu bych asi dal. Jmenuje se to „Volné padání“ nebo nějak podobně.


RS: Co by sis nechal zahrát kdybys ve finále mistrovství světa porazil Taufika?

RP: Jelikož asijští hráči mají neuvěřitelnou fyzičku, tak by mi nezbývalo nic jiného, než si nechat zahrát „Hrobaře“.


RS: Pomohlo Ti tričko RS k zvýšení výkonnosti o 50% jak jsme Ti slíbili?

RP: Myslíš-li zvýšení výkonnosti v balení holek, tak o 50% určitě ne! Na badmintonové lize jsme se v něm pouze fotili a fotka skutečně vypadala o poznání lépe, než kdybychom byli v rouše Evině. Každopádně děkujeme RS za tento krásný sponzorský dar.


RS: Při jaké české písničce tě mrazí v zádech?

RP: Severní vítr je krutý.

RP: Děkuji za rozhovor a přeju hodně úspěchů nejen na hudební scéně!

RS: [Pozn. red.: Taky děkujeme, Rosťo!]